+420 601 188 888zavolejte kdykoliv
Homestaging aneb jak jsem konečně prodal byt

Své první zkušenosti s realitními agenturami a makléři jsem získal během studia vysoké školy, kdy jsme s přáteli hledali studentský byt k pronájmu. Celkem jsme vystřídali tři byty a již tehdy jsem měl možnost poznat, že existují v realitním světě nejen féroví a profesionální makléři, ale také jedinci zcela nekompetentní. Především po poslední negativní zkušenosti jsem pocítil k realitním službám určitou předpojatost.

PRODÁVÁM BYT

Po několika letech jsem se náhle ocitl v situaci, kdy jsem prostřednictvím dědictví získal byt do osobního vlastnictví, který jsem se rozhodl prodat. Přiznám se, že jsem toho v té době o prodeji realit věděl velmi málo, avšak vzhledem k předchozím negativním zážitkům s rádoby realitními makléři jsem čím dál více uvažoval o prodeji přes klasickou inzerci

Byt jsem nafotil tak, jak mi to přišlo nejlepší a vystavil jsem inzerát s požadovanou cenou. Defacto ihned poté přišlo rozčarování. Během následujícího týdne se mi neozval jediný normální zájemce o koupi bytu, avšak začaly telefonáty od všech možných realitních agentur a zprostředkovatelů, které mi mnohdy docela nevybíravě nabízeli až vnucovali své služby. Tvrdošíjně jsem odmítal, než jsem si uvědomil, že takto byt asi prodám opravdu velmi těžko. Nakonec jsem si vybral jednoho pana makléře, který vypadal docela spolehlivě a domluvil jsem se s ním na schůzku. Pan makléř se se mnou za několik dnů sešel přímo v mém bytě určeném k prodeji. Trochu mě překvapilo, že byt obhlédl velmi rychle, nafotil pouze pár fotografií na telefon a skoro na nic důležitého se nezeptal. Kdybych ho sám neinformoval o podstatných informacích souvisejících s bytem, skoro nic by o bytu nevěděl. Ale rozhodl jsem se dát tomu šanci.

ŠPATNÉ ZKUŠENOSTI

Po týdnu mi pan makléř zavolal, že dnes může proběhnout první prohlídka bytu se zájemci. Byl jsem nadšen. O to větší ale bylo mé zklamání, když mi pan makléř sdělil, že žádný z klientů neprojevil zájem a bude potřeba cenu bytu snížit. To se mi nelíbilo. Ano, byt jsem chtěl prodat rychle, ale této vizi jsem cenu dle mého soudu přizpůsobil hned z počátku. Velmi nerad bych byt prodával za cenu, se kterou bych nebyl spokojen. Vše nakonec dopadlo tak, že jsem s panem makléřem spolupráci ukončil a rozhodl se zkusit další možnou cestu. Zkoušel jsem známý server nabízející prodej nemovitosti bez realitní agentury. Na první pohled vypadalo všechno zajímavě a dobře, ale záhy se opakoval stejný scénář jako u inzerátu. Byl jsem opravdu zklamaný.

POMOHL MI HOMESTAGING OD PROFESIONÁLŮ

Bylo mi jasné, že sám nemovitost neprodám, chtěl jsem pomoci, ale od opravdového profesionála. Začal jsem tedy sám aktivně někoho, kdo by pochopil, jak důležitý je pro mě rychlý prodej a přijatelná prodejní cena. Potřeboval jsem někoho, kdo se mne ujme skutečně se vší parádou a odvede dobrou práci. Byt neprodávám každý den a chci, aby vše vyšlo na nejlepší možnou. Nakonec jsem měl štěstí. Známý mi pověděl o tzv. homestagingu. Doporučil mi specialistu, který se touto problematikou zabývá. Byl jsem nadšený, i když ve mě stále doutnala jiskra podezření. Ta ovšem pohasla hned při prvním setkání se specialistou. V bytě jsme strávili zhruba dvě hodiny a na všem se detailně domluvili. Pravdou je, že nezařízený byt vypadal na mých fotkách dosti temně, depresivně a neatraktivně. Když jsem viděl po několika dnech fotografickou prezentaci vzniklou díky homestagingu, nestačil jsem žasnout. Profesionálové z realitní agentury dokázali pomocí stylového nábytku a profesionální fototechniky byt proměnit v útulné hnízdo, které jen vybízelo k nastěhování. Musím uznat, že atraktivnost nabídky nyní vystřelila do závratných výšin. Pan makléř Tomáš Bartek ze společnosti odrealitky.cz mi vysvětloval, že někdy stačí byt pouze hezky uklidit, jindy vybavit nábytkem – na vše jsou připraveni.

 

 

Mé nadšení se zvýšilo o pár dní později, kdy mi přišla zpráva o vážných zájemcích o byt. Takový efekt a bleskový prodej jsem opravdu nečekal. Všechno dopadlo dobře, já prodal byt za cenu, se kterou jsem byl nadmíru spokojen, dokonce za cenu o 90 tisíc Kč vyšší a navíc v tak krátkém čase, v jakém jsem to opravdu nečekal.

Chcete poradit s prodejem nebo máte zájem o nezávaznou konzultaci? Společně probereme nejvhodnější strategii pro prodej vaší nemovitosti. Napište ještě dnes! -  rádi vám pomůžeme s prodejem.

 

Těšíme se na Vás
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle poučení a souhlasu.


odrealitky POTŘEBUJETE PORADIT?
volejte odrealitky +420 601 188 888
nebo pište odrealitky info@odrealitky.cz
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle poučení a souhlasu.


SEO optimalizace