+420 601 188 888zavolejte kdykoliv
Investiční hypotéka opět v kurzu

Investiční hypotéka opět v kurzu

Začátek letošního roku přinesl dlouho očekávané snížení úrokových sazeb České národní banky. Tento důležitý údaj ovlivňuje mimo jiné i výši úrokových sazeb úvěrů hypotečních bank a s tím související dostupnost této formy financování nemovitostí většímu počtu zájemců. V dnešním článku se ovšem nebudeme věnovat problematice koupě nemovitosti určené pro osobní potřebu zájemců (tedy k vlastnímu bydlení), ale primárně investičním nákupům nemovitostí. 

Investiční nemovitost: Vyplatí se to?

Pokud chcete zakoupit nemovitost jako investici a financovat ji hypotečním úvěrem, je důležité si všechno důkladně spočítat. V několika předchozích letech byly takové výpočty většinou marné. Vysoké úrokové míry hypotečních úvěrů, vyšponované ceny nemovitostí a celková náročnost financování nebylo možné pokrýt z tržního nájemného, které by z případné investiční nemovitosti plynulo. Trh se jednoduše změnil a ne zrovna pozitivně a příznivě pro potenciální investory.

Lokality nejvýhodnější pro investiční koupi nemovitosti

O to příjemnější je zpráva, že se situace začíná konečně obracet. Ideálem je totiž stav, kdy měsíční nájemné dokáže pokrýt měsíční splátky hypotéky a nová nemovitost financovaná hypotečním úvěrem se sama splácí. Zní to jako utopie, ale s trochou píle a především díky správným rozhodnutím to může být zcela reálné. Samozřejmě se nejedná o zlaté pravidlo, které by platilo pro každý dům či byt napříč Českem. Dle Hospodářských novin je situace pro investice do bytů nejpříznivější ve Zlíně, v Ústí nad Labem a v Ostravě. Zde je dokonce možné nájemným pokrýt nejen splátku hypotéky samotné, ale také další výdaje spojené s držbou nemovitosti. Výše průměrného nájmu tedy převyšuje výši průměrné měsíční splátky hypotéky a to je logicky považováno za ideální stav.

Dobrou zprávou je, že negativní trend se začíná obracet také v dalších velkých městech napříč Českou republikou. Je otázkou času, kdy bude atraktivní pořídit dům či byt jako investici i v lokalitě, která je pro Vás atraktivní z nejrůznějších osobních důvodů.

Nejvýhodnější tuzemská investice

A proč vlastně investovat do nemovitosti? Česká republika je sice země mnoha zajímavých příležitostí, dlouhodobě je ale právě investice do nemovitosti tím nejlepším investičním artiklem, který si lze představit. Kombinace relativně nízkého rizika a poměrně rychlého růstu hodnoty nemovitostí napříč Českem dávají velký smysl nejen drobným investorům, ale také developerům a investičním skupinám. Především drobní investoři ovšem ne vždy volí právě investici do nemovitostí vzhledem k nutnosti poměrně vyššího vkladu - pokud ovšem zrovna není k dispozici dostatek vlastního volného kapitálu, je ideálním řešením kombinace financování “z vlastní kapsy” a pomocí investiční hypotéky.

Pokud zvažujete koupi nemovitosti jako investici, bez obav se na nás obraťte. Poskytujeme plný servis a doporučíme Vám/ zprostředkujeme koupi nemovitosti, která bude splňovat Vaše představy a stane se ideální investicí s velkým potenciálem do budoucnosti.

Zdroj: https://archiv.hn.cz/c1-67318790-prisel-cas-vzit-si-investicni-hypoteku-zakladni-pravidlo-uz-splnuji-tri-krajska-mesta

Těšíme se na Vás
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle poučení a souhlasu.


odrealitky POTŘEBUJETE PORADIT?
volejte odrealitky +420 601 188 888
nebo pište odrealitky info@odrealitky.cz
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle poučení a souhlasu.


SEO optimalizace