+420 601 188 888zavolejte kdykoliv
Posudek nemovitosti

Posudek nemovitosti a odhad tržní ceny

Každý prodávající by měl znát odpověď na otázku - za jakou cenu by měl nemovitost k prodeji nabízet? Zkusme se zamyslet. V každém případě je to komplikovaná otázka, která by mohla přinést každému prodávajícímu spoustu vrásek. Ale naštěstí jsme tu pro Vás, abychom s touto otázkou pomohli a nalezli nejlepší odpověď.

Posudek vs. odhad tržní ceny

Některé právní situace si žádají vypracování tzv. odborného posudku nemovitosti. Takovýto posudek ovšem neodráží reálnou cenu, za kterou je možné nemovitost prodat, ačkoliv to tak na první pohled může působit. Posudková cena je totiž určena na základě tabulek, které některé aspekty nezohledňují v dostatečné míře, například polohu nemovitosti.

Posudková cena se tak může od reálné tržní ceny lišit oběmi směry. Typickým příkladem je honosná nemovitost ve skvělém stavu, která je umístěna v neatraktivní a komerčně nezajímavé lokalitě. V takovém případě je dosti reálné, že bude posudková cena vyšší než cena reálná. Opačný případ nastává za situace, kdy je kupříkladu méně atraktivní nemovitost před rekonstrukcí lokalizována ve velmi atraktivní a komerčně lukrativní oblasti. Zde bude platit opačný efekt - reálná cena bude zpravidla vyšší, než cena uvedená v posudku od odborníka.

Kterou prodejní cenou se řídit

Je tedy zřejmé, že nejlepší je řídit se reálnou prodejní cenou nemovitosti. Pokud bychom se řídili cenou posudkovou, v prvním příkladu bychom na prodej čekali neúměrně dlouho (či se ho vůbec nedočkali) a museli zlevňovat, v druhém příkladu bychom nabízeli nemovitost za zbytečně nízkou cenu.

Zároveň existují situace, kdy bude potřeba znát posudkovou i reálnou cenu nemovitosti. V takovém případě Vám budeme nápomocni. Zajistíme pro Vás odborný posudek nemovitosti od akreditovaného odborníka a zároveň pro Vás spočítáme reálnou tržní cenu Vaší nemovitosti na základě podkladů, které máme k dispozici. Pracujeme s detailními cenovými mapami, analýzami realitního trhu a dalšími datovými soubory. Díky těmto informacím a za přispění našich dlouholetých zkušeností jsme schopni reálnou cenu nemovitosti určit velmi přesně.

Chcete získat posudek nemovitosti nebo určit reálnou cenu nemovitosti co nejpřesněji? Kontaktujte nás ještě dnes!

Těšíme se na Vás
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle poučení a souhlasu.


odrealitky POTŘEBUJETE PORADIT?
volejte odrealitky +420 601 188 888
nebo pište odrealitky info@odrealitky.cz
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle poučení a souhlasu.


SEO optimalizace